30 EYLÜL 2021 TOPLANTI TUTANAĞI

6 Ekim 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

 

                                            TOPLANTI TUTANAĞI

  Tarih ve No: 30.09.2021 /5   

1 : ŞEHİR İÇİ TRAFİK

                Sami ÇETİNAKTI :

Kayseri Belediyesinden Bir Heyet Gelip  Belediye De Görüşmeler Yapıldı.

                Kemal ÇEKİÇ :

Afyonun Sorunlarını Ve Çözümlerini Afyonlular Bilir. Bu Yüzden Trafikle İlgili Halkımızın Görüş Ve Önerileri Doğrultusunda Çalışmalar Yapılmalı. Bilhassa Kent Konseyinin görüş ve önerileri mutlaka alınmalı. Trafik Komisyonu toplantılarına  K.K.’ den de BİR TEMSİLCİ ORADA BULUNMALI.

                Zeynep GÜRMAN :

Çok İşlek Caddelerde Otoparkların Kaldırılmasının Mümkün Olmadığını, Bu İşin Siyasi Boyutu Olduğunu Bu Yüzden Otopark  Yasağının mümkün olmadığını söyledi.

Ayrıca yeni yapılan okulların alt kısımlarına otopark yapılması önerisinde bulunuldu.

                Kemal ÇEKİÇ:

Yıkılmada ve battı çıktı yapımında halka, esnafa sorulmadan iş yapıldığı bundan dolayı çok büyük eksiklikler olduğunu söylenildi.

              K.K. Başkanı ŞEMSEDDİN YASAN:

Trafikle İlgili Mutlaka Bir İstişare Toplantısı Yapılması Gerektiğini dile getirerek; Bu konuda Vali, Belediye Başkanı, Zabıta Müdürü, Belediye Trafik Komisyon üyeleri, Kent Konseyi Temsilcileri, Emniyet MD. Şöförler Odası Başkanı, İ.G.M. Başkanı’nın birlite olduğu bir “İSTİŞARA GURUL TOPLANTISI” düzenlenmenin çok faydalı olacağını belirtip. İstişare Kurul Tolantısının yapılabilmesi için Bir Çalışma nun Oluşturulması önerisinde bulundu.

-K.K. Yürütme kurulunun kararıyla K.K. Çalışma Gurubunda: Kemal Çekiç , Salim Taşpınar , Zeynep Gürman Görevlendiriilmesi yönünde karar alındı..

                            2 :  S.T.K’LARLA TOPLANTI YAPILMASI

Bu Konuyla ilgili çalışmaların sürekli ve aktif bir şekilde yürütülebilmei için Komisyon Oluşturuldu. Komisyonda Görevli Olanlar: Y.Emre Korkmaz , Salim Taşpınar , Süleyman Bircan , Faruk Özkara , Rabia Taşpınar , Neşe Yılmaz seçildi. 

                   KOMİSYON ÇALIŞMALARI  :

_ S.T.K. Temsilcileri İle Görüşme

_ Toplantı Yerini Ayarlama

_ Toplantı  Gündem Konularını Tesbit Etme

_ S.T.K. Ların Yardımlarının Durumları İle İlgili Veri Tabanı Oluşturulması.

                  

                                          3 :  TOPLANTIYA KATILIMIN SAĞLANMASI

             K.K. Bşk. Şemseddin YASAN:

Toplantıya katılamayan üyelerimizin Haklılık Sebepleri: Toplantı Saati 17: 00’de Olması hasebiyle bazi K.K. Yürütme Kurulu Üyelerimizin Mesaiyi saatlerine Denk Geliyor. Bu sebeple katılım sağlanamıyor. Örnek Olarak Prf. Dr. Adem Aslan Hocamızın Hasta Muayene Saatleri İle Çakıştığı İçin katılamamıştır.  Bu nedenle Hafta Sonu K.K. Yürütme Kurulu toplantılarının Yapılması Teklifini yaptı.

                Kemal Çekiç :

Kent Konseyi Gönüllülük Esaslı Olduğu İçin Fedakarlık Yapıyoruz. Tüzük Ve Yönerge Gereği Mazeretsiz 3 Toplantıya Katılmayanların üyeliğinin düşürülmesini teklif etti.

                K.K. Başkanı Şemseddin yasan:

Toplantıya katılamayan üyelerimizle bire bir görüşüp toplantıya mutlaka katılmalarının sağlanması hususunda görüş belirtti. Ayrica K.K. Yürütme Kurulu Yedek Üyeler arasından Ahmet Önder ve  Şule Öztürk’ün K.K. Yürütme kurulu tolantılarına katılmasını teklif etti.

               Zeynep GÜRMAN: 

K.K. Toplantılarına katılmanın önemini anlatıp, Yürütme Kurulu üesi olan arkadaşımızın toplantılara mutlaka katılmaları gerektiği yönünde görüş bildirdi.

– Oylamaya Geçildi.

 K.K Yürütme kurulu yedek üyelerinden Ahmet ÖNDER Ve Şule ÖZTÜRK ün asil üye olmaları ve toplantılara katılmaları yönünde karar alındı.

K.K. Yürütme Kurulu oylaması sonucunda, değişik sebeplerden dolayı, Toplantının hafta sonu yapılmaması yönünde karar alındı.

Toplantıya katılamayan K.K yürütme kurul üyeleri ile K.K Başkanı Şemseddin YASAN’ ın yüzyüze görüşüp toplantıya katılmalarının sağlanması hususunda karar alınmıştır.

             4 : M.E.M. ÇALIŞMA GURUBU

Ali Yavuz:

Milli Eğitim Çalışma Gurubu Çalışmalarımız Cok Verimli Geçiyor. Proje Şeklini aldıktan sonra, Sizlere Ve Gerekli Mercilere Ulaştıracağız. Eğiti ve Öğretimin Kalitesinin yükseltilmesi için Ne Yapabiliriz Ne Gibi Katkımız Olur Diye Planladık. Pandemi Merkezli Çalışma Yapalım. Okul öğrencileri ile Uzakdan Bağlantı İle bir Süreç Yaşandı.  Aileler İle Birlikde Neler Yapılabilir Diyerek görüşmeler yaptık. Yaşam Koçu Eren Gökyer Hocamızdan Seminer Yapması Talebinde Bulunulduk. Maddeler halinde Pandemi Süreci Nasıl Gidiyor,  Odaklanma Ve Dikkat BOZUKLUĞU,SOSYAL MEDYA,SINAV SİTRESİ,BAŞARI VE BAŞARISIZLIK SEBEBLERİ,HAKKINDA görüşmeler yapıldı. 8. ve 12. Sınıflardan Ortaöğretim Ve Lise Okullarından Düşük, Orta, Yuksek Seviyeli Okullar Seçildi. Bu Okullara  Ailelerle Birlikte Seminer Verilmesine Karar Verildi. En Büyük Sorun; Odaklanma  Temalı Plan Proje Haline Gelecek. RAM ve Rehber Öğretmenlerden, Pisikoloji Danışmanlarından Ve Yaşam Koçu Eren Gökyer hocadan destek alınması ve bu hususta Sertifika verilmesi görüşü benimsendi. Bir Öneri De Rehber öğretmenlerle “Veli Destek Hattı” Kurulması yönünde görüşüldü..

Harun Yılmaz :

Vefa Hattına İlave Olarak Pisikolojik Danışma Hattı Da Kurulabilir. Dedi.

Ali Yavuz :

Sağlık Boyutu , Okulların Kapanması , Obazite ve Yaşam Tarzını Değiştirdi.

 

                                            5 :   CAMİLER HAFTASI

Harun YILMAZ :

 Din Görevlileri Haftası Başlıyor. Camilerde Bu Seneki Konumuz : Peygamber Efendimiz’e  Vefa

Paşa Camii, Mısri, Türbe, İmaret camilerimizde Sabah Namazı Buluşması Ve Yatsı Namazı Buluşması Yapılacak. Her kes katılabilir.

K.K. Başkanı Şemseddin YASAN:

İl Müftümüze Camiler Haftası münasebetiyle hep birlikte Ziyaret yapalım.

Y.Emre Korkmaz:

06.10.2021 tarihinde Mevlevi Camiin’de  Ailelerle Yatsı namazını birlikte Kılma. Namaz sonrasında K.K. Yürütme kurulu üyemiz Müftü Yardımcımız Harun Yılmaz Bey’in kısa “PEYGAMBERİMİZE VEFA” konulu Sohbet Konuşmasının Yapsını teklif etti..

Harub Yılmaz:

Peygamberimize (Sav) Vefa Konulu Sohbet Olumludur. Dedi.

-06.10.2021 tarihinde Mevlevi Camiinde yatsı namazını birlikte kılma ve “PEYGAMBERİMİZE VEFA” Konulu sohbete katılmaya,

-08.10.2021 Cuma günü “CAMİLER HAFTASI” münasebeti ile İl Müftümüze ziyaret yapılmasına karar verildi.

 

 

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.