Adem ARSLAN

Yürütme Kurulu Üyesi

Prof. Dr. Adem ASLAN


Prof. Dr. Adem ASLAN

Rektör Yardımcısı

1971’de Mersin, Erdemli’de doğdu. 1988’de İçel Hacı Sabancı Lisesini bitirdi. 1995’te Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1995-1998 arasında Hakkari, Karaman ve Mersin’de pratisyen hekim olarak görev yaptı. 1998’de Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda Nöroşirürji uzmanlık eğitimine başladı. 2000’de Muş, Malazgirt 108. Topçu Alayında kısa dönem askerlik görevini tamamladı. Haziran 2004’te Nöroşirürji uzmanlık eğitimini tamamladı. Eylül 2004 – Ocak 2005 arasında Nevşehir SSK Hastanesinde Nöroşirürji Uzmanı olarak çalıştı.

25 Ocak 2005 tarihinde Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. European Spine Journal’da yayınlanan Does dexmedetomidine reduce secondary damage after spinal cord injury? An experimental study adlı çalışması, Türk Nöroşirürji Derneği, 2009 Prof. Dr. Mahir Tevruz Bilimsel Araştırma Ödülü’nü aldı. 2010’da 3 ay süreyle İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalında klinik gözlemci olarak bulundu.

2011’de Doçent, 2016’da Profesör unvanını alan Prof. Dr. Aslan’ın başlıca ilgi alanı travmatik beyin ve omurilik yaralanmalarıdır. Ulusal ve uluslararası düzeyde yayınlanmış toplam 155 bilimsel yayını vardır. Halen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Türk Nöroşirürji Derneği, Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Federasyonu (EANS), Sinir Sistemi Cerrahisi Derneği ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) (Asosiye) üyesidir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü, Afyon Kocatepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekilliği, Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği, Üniversitelerarası Kurul, Tıp-Sağlık Bilimleri Eğitim Konseyi Koordinatörlüğü görevlerini yürütmüştür. Halen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Üniversitelerarası Kurul Temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Aslan, İngilizce bilmektedir.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.