BAŞKAN YASAN GÜVEN TAZELEDİ

12 Temmuz 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Şemseddin Yasan güven tazeledi

Afyonkarahisar Kent Konseyi Olağan Genel Kurul toplantısını yaptı. Kent Konseyi Üyelerinin güven oyunu alan eğitimci Şemseddin Yasan oy birliği ile yeniden başkanlığa seçilerek, güven tazeledi.
Kent Konseyi Çalışma Yönergesi, Tüzük ve Yürütme Kurulu Üyelerinin de belirlendiği toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasıyla devam eden toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Baro Başkanı Turgay Şahin, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Genel Kurulun Divan Başkanlığını Ali Zengin yaparken, Divan Başkan Yardımcılıklarını Saadettin Ulusoy ve Kemal Çekiç yaptı.
“ŞEHRİMİZİ TARİHİ VE
KÜLTÜREL ALANDA TANITIYORUZ”
Toplantının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan yaptı. Başkan Yasan, Kent Konseyi olarak geride kalan süre içerisinde şehrin kültürel ve sosyal alanda tanıtımı adına bir dizi çalışma yaptıklarını hatırlattı. Bu süreçte halka yönelik yapılan çalışmalardan da bahseden Başkan Yasan, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’ni şehirde ağırladıklarını ifade etti. Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Diyarbakır annelerine yaptığı ziyareti de hatırlatan Yasan, anneleri yalnız bırakmadıklarını söyledi. Millî Mücadele’nin 100. Yılında Afyonkarahisar konulu panele ev sahipliği yaptıklarını da kaydeden Yasan, tüm bu çalışmalara verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.
“KENT KONSEYİ’NİN YANINDAYIZ”
Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ise Afyonkarahisar Belediyesi olarak Kent Konseyi’nin çalışmalarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini ifade etti. Kent Konseyi’nin ‘yanındayız’ diyen Süleyman Karakuş, pandemi ye rağmen şehrin tanıtımı noktasında yaptığı çalışmalardan dolayı Kent Konseyi Üyelerine teşekkür etti.
Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, üyelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Yasan, yaptığı teşekkür konuşmasında, başta Belediye Başkanı Mehmet Zeybek olmak üzere tüm üyelere desteklerinden dolayı şükranlarını sundu.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.