BİRLİK OLMA HEYECANI

2 Kasım 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

BİRLİK OLMA HEYACANI
Cumhuriyet’in 98. yılı kutlamalarına Vali Beyin daveti üzerine bizde katıldık.
Sayın Valimiz Gökmen Çiçek devletimizi temsilen eşi ile birlikte Sempozyuma ev sahipliği yaptı.
Sayın Belediye Başkanımız ve değerli eşi de vali beyle beraber kutlamalara eşlik ettiler…
Bütün masaları bir bir gezip, gayet samimi, sıcak ve güler yüzlü bir şekilde gelen davetlilerin Cumhuriyet Bayramını kutlayıp, isteyenlerle fotoğraf çekindiler.
Sadece bununla kalmayıp, misafirlerin hal hatırlarını sorup onların her birinin istek ve taleplerini sabırla dinlediler…
Bu ;

Devlet ricâlinde pek görülmeyen bir durum! Kendi şahsıma, devletin ilk defa babalığını gördüm ve yaşadım!
Bu durum, devletimizin şefkati, cömertliği karşısında; bizimde Türk halkı olarak devlet babaya saygı, sevgi ve inanılmaz bir şekilde sadakatin en babasını, alasını gösterdik! Sağ-sol, alevi- sünni ,  Kürt-Türk ayrılmışlığının ötesinde;
Türk olmanın heyecanını birlikte yaşadık!..
Afyonkarahisar, belki de tarihinde ilk defa böyle böyle samimi ve Hasbi bir kutlama yaşadı!..
Her tarafı her masayı tek tek gözlemledim. İyice baktım. Hepsinin yüzü gülüyor. Herkes neşe içinde yanındakilerle hasbûhal ediyordu.
En çok dikkatimi çeken ve diğer illere örnek olabilecek salondaki en güzel iş;
Şehit yakınlarına özel olarak ayrılmış olan bölüm davetin en flaş gelişmesiydi! Burada kendi canını bu vatan için devleti için feda eden şehitlerimizin geride kalan yakınlarının yalnız olmadıklarını ve devletin şefkati, koruması altında olduğunu böylece göstermiş oldu! Salondaki herkes ayakta iken şehit yakınlarının oturup rahat edebilmeleri için sadece onlara özel yer tahsis edilmiş olması ise devletin Vefalı oluşuna çok güzel bir göstergesiydi!!!
Görebildiğim bir diğer salondaki dikkatimi çeken husus;
Galiba bu salona girerken davetliler; siyasi, ideolojik tarafını, yanını kendilerince çok önemsedikleri değerlerini dışarda bırakıp öyle içeri girmişler!.. Bu akşam gelenlerin hepsi bir tuhaf olmuş. Yan yana ve hepsi çok samimi ve gayet hoş görülü…
İnanın, bu güzelliğe baya hasret kalmışız!
Olamaz, mümkün değil! Diyebileceğimiz tapular. Bu gece yok oldu.
İnsanlara bakıyorum, hepsinin yüzü gülüyor! Bu ne güzellik ya huu?!
İşte buna güzel canlı bir örnek; Salona girmeden vali beyin gelişini beklerken ADD başkanı Veli beyle karşılaştık. Ayaküstü çok samimi ve güzel bir sohbetimiz oldu!
Hatta biraz ilerde İyi Parti il başkanı Muhammed bey vardı. O da gayet neşeli bir halde yanındakilerle konuşuyordu!
Başkanla daha önceden aramızda bazı tatsız hadiseler olmuştu ya… Eskiden, üç-dört ay önce bazı köşe yazılarım, siyasi paylaşımlarım ve logo değişikliği yüzünden karşı karşıya gelmiştik. Mesnetsiz suçlamalarının bizzat muhatabı olmuştum.
O zamanlar, şahsıma yönelik çok büyük haksızlık ve çok ağır suçlamaların yapıldığını düşünüyorum.                                                                                                                                 Belki önyargılı olmadan karşılıklı konuşup görüşebilseydik iş o derece büyümezdi.
Her aklı selim, sağ duyulu insan gibi bizde bütün olumsuzlukları, tatsızlıkları, geride bırakarak yoluma devam edip, bu günlere geldik…
İşte, bunca olumsuzluklardan sonra gidip Muhammed beyin elini sıkasım geldi. Ama, Vali beyin içeriye gelişiyle bu sefer o karşılaşmamız, buluşmamız maalesef ki olmadı!
Tekrar salona dönecek olursak; her şey çok güzeldi.
Hele hele Sayın Valimizle, sayın Belediye Başkanımız in aralarındaki uyum ve samimiyeti takdire şayandı!
Sonuç olarak; Ev sahibi ve bu davete icabet eden tüm hemşerilerim bura da bulunmaktan ve bu koca salonda ki bu kadar güzel insanlarla buluşmaktan gayet memnundu!..
Başka daha bir çok bu tür toplantılarda yine daha fazla insanımızla buluşmak dileğiyle…
Hayırlı olsun…

Şemseddin YASAN
Kent Konseyi Başkanı

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.