BİZİ GÖRÜN!!! RETİNİTİS PİGMENTOSA (RP)

12 Temmuz 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi
Afyonkarahisar Valiliği Himayesinde; Afyonkarahisar Belediyesi ve Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi olarak “RP Hastaları Farkındalık Günü” programını Türkiye’de ilk ilimizde Ram salonunda  gercekleştirdik. “RP Hastaları Farkındalık Günü” halk arasında tavuk karası diye bilinen hastalık retinada görmeyi sağlayan rod hücreleri denen fotoreseptör  hücre topluluğunun bir hastalığıdır. Retinitis pigmentosa  daha çok çocukluk çağında fark edilse de her hangi bir yaşta ortaya çıkabilir.Her iki gözü birden tutar.Karanlıkta görme şikayeti ile kendini belli eden hastalık zamanla ilerler ve periferik görme kaybolur. Programın ev sahipliğini Retinitis Pigmentosa RP Hastaları Platformu Yönetici, aynı zamanda Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyesi  Öznur KİRMAN Yaptı.
Afyonkarahisar valimiz sn. Gökmen ÇİÇEK , Belediye başkanımız sn. Mehmet ZEYBEK ve  Kent Konseyi Başkanımız Şemseddin YASAN katılımcılara günün anlam ve önemine birer plaket taktim etti.
*Afyonkarahisar Valiliği
*Afyonkarahisar Belediyesi
*Afyonkarahisar Kent Konseyi Engelliler Meclisi.
Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.