Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nden Ziyaret

8 Temmuz 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

 

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Afyonkarahisar’a geldi.  Afyonkarahisar Kent Konseyi’ Yürütme Kurulu Üyesi Tülin HELVACIOĞLU, Necip KARDAŞ ve Hatice ÖZKAN misafirlerini İlimizin tarihi ve turistlik yerlerini gezdirmişlerdir. Daha sonra Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi,  Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile bir araya geldi.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere  Afyonkarahisar’a gelen yaklaşık 200 kişilik ekibi Kent Konseyi olarak Belediyemiz Sosyal Tesislerinde ağırlamıştır. Yemeğe katılan Başkan Zeybek, konuklarla yakından ilgilendi.   Toplumsal yaşamımızın her alanında, iradeleri, yaşam sevinçleri ve başarıları ile hepimize örnek olan, kardeşlerimizin geleceğe umutla ve güvenle bakabildikleri bir dünya temenni eden Başkan Zeybek, Engelli bireyler bizim göz bebeğimiz dedi.

Konukları ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Zeybek, engelli  kardeşlerimizle kucaklaşarak yine gönüllere girdi.  Programa Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Murat Öner, Afyonkarahisar  Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri katıldı.  Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı İbrahim Sönmez, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Kent Konseyine misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan AKAR Ulu Cami hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Konuklar  daha sonra İstiklal Müzesini Kent Konseyi Üyelerimizle birlikte gezdiler. Gün boyu Afyonkarahisar’ı gezen Bursa Kent  Konseyi Engelliler Meclisi halkımızın ilgi ve alakasından dolayı çok memnun olduklarını ifade etmişlerdir.

Akşama doğru 26 Ağustos Tabiat Parkı ziyareti ile misafirler Kent Konseyimiz tarafından uğurlanmışlardır.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.