ENGELLİ RAMPASI

7 Ekim 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

ENGELLİ RAMPASI

KENT Konseyi toplantıları şimdiye kadar ikinci katta yapılıyor du.
Tabi böyle olunca da KK Yürütme Kurulu ve KK Engelliler Meclisindeki uyelerimizin girişi bir dert çıkışı ise ayrı bir dert oluyordu. Bunların merdivenlerden yukarı çıkışları tekrar inişleri ise ayrı bir sorundu. Hatta bu iniş ve çıkışlar çoğu zaman yanlarında bir yardımcı sayesinde olurken yine de düşme yaralanma tehlikesi, riski taşıyordu. Bu tür sıkıntılar üyelerimizin geliş gidişini zorlaştırdığı için KK çalışmalarına sürekli katılım da büyük aksamalar oluyordu. Toplantının birine zar zor gelmeye çalışsalar da, çoğu zaman gelemiyorlardı.
Bütün bu olumsuzlukların  giderilmesi için Kent Konseyi olarak çareler arandı ve Zemin kattaki bir oda boşaldı. Tamda bizim toplantı salonunu altına denk geliyordu. Belediye ile görüşmeler yapıp Kent Konseyi ne tahsisini yaptırdık. Daha sonra bu yeni odamızın tefrişat’ ini yaptık. Her tarafı boyattık. Perdeleri bile yeniledik.
En sonunda da yukarıdaki koltuk, masa takımlarımızı ve diğer eşyalarımızı Aşağıdaki yeni toplantı salonumuza taşıdık .
Artık toplantılarımız alt kattaki bu yeni Toplantı salonumuzda yapıyoruz. Bu sayede engelli ve yaşlı Kent Konseyi mensuplarımız rahat rahat toplantılara katılıyor.
Kurs ve seminer çalışmalarımızı hep bu salonda yapıyoruz.
Giriş kapımızın altına ve karşı tarafına yerleştirilmek üzere iki tane rampa yaptırdık. Bunları tasarlanılan yerlerine yerleştirdikten sonra iş tamamlandı.
Artık Her şey  tamamlandı. KK ne ve nikah salonuna yaşlı ve engelliler rahat rahat girip çıkıyorlar. Çalışmalarına katılıyorlar.
Yaptığımız bu işlerin çok önemli ve çok hayırlı ve de çok çok gerekli olduğuna inanıyoruz.
Kent konseyi ve Nikah Salonuna gelen hemşerilerimiz için hayırlı olsun…

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.