KENT KONSEYİ TÜRBE CAMİİ’NDE BULUŞTU

7 Ekim 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

1-7 tarihleri arası
“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kutlamalarının ana teması Peygamberimiz ve Vefa toplumu” olarak belirlenmiştir.

Kent Konseyi Yürütülme Kurulumuzun almış olduğu karar gereğince TÜRBE CAMİİ’NDE yatsı namazını il müftü yardımcısı Harun Yılmaz hocamızla beraber kıldık.
Hem sesi hemde makamı gerçekten çok güzeldi. Bize huşu içinde namaz kıldırdı.
Ardından müezzin bir güzel ilahi ve cemaetten Zafer İŞLEK (son osmanlı ) harika iki kaside okudular. Gelen cemaati mest ettiler. Birde Harun hocam günün anlam ve önemi üzerine çok etkili ve samimi kısa bir konuşma yaptılar. Ardından dua edip programımız bu şekilde sona erdi.
Hz. Muhammed sav efendimiz; Alemlere rahmet olarak gönderilmiştir. O tüm insanlar için güzel örnek ve aynı zamanda bir rehberdir! İnsanlığın kurtuluşu için bir fırsattır. Peygamberlerimizin ömrü haksızlıklara ve yapılan zulümlere karşı çıkarak geçmiştir! Mazlumların yoldaşı ve koruyucusu olmuştur. Ömrü Allah’a kul Olma ve insanlarin kurtuluşu ve huzuru icin mücadele ile geçmiştir! Allah ondan razı olsun…
Allah yapmış olduğumuz bu ibadetleri ve duaları kabul buyursun.
Programa katılanlar daha sonra camii yanındaki kulliyeye geçildi. Evrenkaya şirketlerinin sahipleri olan Osman ve Sait Evrenkaya Kardeşler Külliyenin sahipleri. Gerçekten hem bey efendi hemde hoş sohbetleri var. İlimizin kültürel konular ve tarihi yerlerin önemi üzerinde duruldu. Anılar anlatıldı.
Böylece bu akşamki buluşma sona erdi…
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLU OLSUN…

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.