KENT KONSEYİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

8 Temmuz 2021 Afyonkarahisar Kent Konseyi

 

      BAŞKAN ZEYBEK: “HER TÜRLÜ FİKİR, ÖNERİ VE ELEŞTİRİYE AÇIĞIZ”     

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu yapıldı. Toplantıda, Kent Konseyi başkanlığına Emekli Öğretmen Şemseddin Yasan seçildi.

Saygı duruşunda bulunulmasına müteakip İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan genel kurul, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner’in divan başkanlığında gerçekleştirildi. Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kent Konseyi’nin öneri ve tavsiye niteliğindeki kararlarını çok önemsediklerini söyledi.

“GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ HEP  BİRLİKTE İNŞA ETMEK İSTİYORUZ”

“Hepimizin ortak kaygısı Afyonkarahisar” diyen Başkan Zeybek, “Bu şehir hepimizin. Daha iyi,  daha güzel, daha yaşanabilir bir şehir nasıl olur? Bu soruları hepimiz kendimize sorup şehrimizi sahiplenmeliyiz. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz  ve ortak kaygımız  Afyonkarahisar’dır. Valiliğimiz, Garnizon Komutanlığımız, üniversitelerimiz, çeşitli kamu kurum ve kuruluş temsilcilerimiz, vakıf, dernek, muhtarlarımız , oda temsilcilerimiz , hastane temsilcilerimiz , siyasi parti temsilcileri, mesleki kuruluşları, sendika temsilcilerimiz ile birlikte geniş bir iletişim ağı oluşturarak yerelde Afyonkarahisarımız için  yapılması gereken  çalışmalarda hep birlikte kararlar alarak ortak akıl ile gönül belediyeciliğini hep  birlikte inşa etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SİZLERİN KATKILARI YOLUMUZU AYDINLATACAKTIR”

Başkan Zeybek şöyle devam etti: “Yerel yöneticiler olarak şehrimizi ortak akıl ile yönetmek, katılımcı, demokratik bir çizgi de  ilimize katkılar sunmak asli görevlerimiz arasındadır. Sizlerin katkıları ile yolumuzu aydınlatıp adımlarımızı sizlerden destek alarak atma kararı içerisindeyiz. Kent Konseyimiz ile birlikte  ilimizin  sıkıntıları arasında olan kaldırım işgali, gürültü kirliliği, kaldırımlara park edilen araçlardan dolayı yayalarımızın kaldırımları rahat kullanamaması, tabela kirliliğinin önlenmesi için tabelaların standartlara uygun hale getirilmesi, piknik, mesire alanı gibi yerlerde kamu mallarına zarar verilmemesi, çöp tenekelerine zarar verilmemesi kısacası yaşamış olduğumuz çevreye gerekli özenin verilmesi adına kent konseyimizin talep ve önerilerini bekliyoruz.”

‘BEN YAPTIM OLDU’ DAN ZİYADE, ‘BİZİ’ ÖN PLANA ÇIKARACAĞIZ

                Bir önceki gün mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı yaptıklarını hatırlatan Başkan Mehmet Zeybek, “O toplantıda da ifade etmiştim. ‘Ben yaptım oldu’ zihniyetinden ziyade, ‘bizi’ ön plana çıkaracağız. Her türlü fikir, öneri veoluruz eleştiriye açığız. Hata yapabiliriz, nihayetinde biz de insanız. Hatamızdan dönmekte bir erdemdir. O yüzden bizlere özellikle yol gösterici fikirler sunarsanız memnun ” diye konuştu. Başkan Mehmet Zeybek’in konuşmasının ardından, divan başkanlığına sunulan teklif üzerine, Kent Konseyi Başkanlığı görevi için Emekli Öğretmen Şemseddin Yasan’ın ismi açık oylamaya sunuldu. Şemseddin Yasan oybirliğiyle Kent Konseyi Başkanlığı’na seçildi. Daha sonra yine açık oylama ile Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri belirlendi. Genel Kurul, toplantıya katılan sivil toplum kuruluşu temsilcililerinin temenni ve görüşleri ile sona erdi.

 

YENİ YÖNETİMDEN BAŞKAN ZEYBEK’E ZİYARET

Genel Kurulun ardından, Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Yürütme Kurulu Üyeleri; Şengül Neşe Yılmaz, Süleyman Bircan, Hatice Özkan, Yunus Emre Korkmaz, Fatma Okay, Fikret Yaman, Orhan Atam, Kemal Çekiç, Zeynep Gürman, Tülin Helvacıoğlu, Uğur Balcı, Necip Kardaş, H. İbrahim Kaplan, Mustafa Açıkgözoğlu ve Rabia Taşpınar ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret etti. Başkan Mehmet Zeybek, Kent Konseyi’nin yeni başkanı ve yürütme kurulu üyelerinin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını dileyerek kendilerine başarılar diledi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.