MAVİ KAPAK KANPANYAMIZA TED KOLEJİNDEN DESTEK

20 Ocak 2022 Afyonkarahisar Kent Konseyi

TED Afyonkarahisar Koleji öğretmen, veli ve öğrencileri, engelli bireyler için yeni bir farkındalığa imza attı. Kolej öğrencileri, topladıkları kapakları Afyonkarahisar kent konseyine bağışladı.

TED Afyonkarahisar Koleji öğrencileri, engellilere tekerlekli sandalye hediye etmek için ’Mavi Kapak Toplama’ kampanyası başlattı. Öğretmen ve öğrenciler toplanan kapakları Kent konseyi başkanı Şemsettin Yasan’a teslim ettiler.
Farkındalık yaratmak istiyorlar
TED Afyon Koleji öğrencileri, İngilizce öğretmenleri Dilek Şahin ve Perizat Öner’in rehberliğinde plastik atık sorununa karşı farkındalık oluşturmak, çözüm üretmek için ortaokul İngilizce bölümü olarak yabancı ortakları ile birlikte E-TWINNING Proje çalışması başlattılar.
“Yardım etmekten mutluluk duyuyoruz”
Projeye dahil olan TED’li öğrenciler; bir dünya vatandaşı olarak farklı ülkelerden öğrencilerle fikir alış verişinde bulunmaktan, global bir probleme karşı farkındalık uyandırmaktan, birlikte çözüm üretmeye çalışarak çevre duyarlılığına katkıda bulunmaktan ve yürüme engelli vatandaşlara yardım etmekten mutluluk duyduklarını dile getirdiler.
Atıklardan sanat çalışmaları yaptılar
Öğrenciler, bu proje kapsamında, yabancı proje ortaklarına İngilizce sunumlar yaparak birbirlerini bilinçlendirdiklerini, bilgilerini ve deneyimlerini paylaştıklarını, hem atıklardan sanat çalışmaları yaptıklarını hem de engelsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla yabancı ortaklarıyla mavi kapak toplayıp bu kapakları tekerlekli sandalye almak için bağışladıklarını ifade ettiler.
Başkan Yasan TED kolejine teşekkür etti
Kapakları teslim alarak öğrencilere teşekkür eden             Afyonkarahisar Kent konseyi Başkanı Şemsettin Yasan: “Öğrencilerimiz bir duyarlılık örneği göstererek kampanyamıza destek oldular. Kısa zamanda her kesimden kampanyamıza destek yağdı. Toplanan kapakları geri dönüşüm firmalarına teslim ediyoruz. Firmalarda engelliler yararına kullanılmak üzere bize bağışta bulunuyorlar.”dedi.

 

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Afyonkarahisar Kent Konseyi'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Afyonkarahisar Kent Konseyi

Dumlupınar Mahallesi Süleyman Gencer Sokak No:01 Afyonkarahisar/Merkez

Sinorsel Yazılım - Afyonkarahisar Kent Konseyi © Tüm Hakları Saklıdır.